Witamy na stronie  fishingireland.pl

Jeśli tu jesteś, zastanawiasz się zapewne nad odwiedzeniem pięknego i rybnego miejsca jakim jest Irlandia.
Masz wiele pytań i chciałbyś się dowiedzieć jak najwięcej o naszej ofercie. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, umieściliśmy tu informacje, które pomogą podjąć Ci ostateczną decyzję.

Dlaczego my?

Fishingireland.pl jest pierwszą polską firmą tego typu na terenie Irlandii. Myślę, że jako pierwsi pokazaliśmy rodakom wędkarskie możliwości tego kraju. Od samego początku staramy się prowadzić firmę w profesjonalny sposób, współpracując z najlepszymi w branży: Eventur Fishing, Wędkarstwo moje hobby, Dragon

Sukces wędkarza zależy w Irlandii często od umiejętności i zaangażowania przewodnika.
 Dobierając przewodników do naszej firmy sugerowaliśmy się umiejętnościami wędkarskimi, zgraniem w zespole i zapałem do pracy poszczególnych kandydatów. Uważamy iż dzięki temu mamy teraz w naszej ekipie najlepszych z najlepszych! Potwierdzamy to regularnie startując w zawodach gdzie zajmujemy czołowe lokaty. Cały nasz Team, to czynni zawodnicy wędkarscy z wieloma zwycięstwami na koncie. Takich specjalistów nie ma żaden inny, wędkarski operator na terenie Irlandii!


Oto nasi ludzie:

Tomasz Kurman - Przewodnik wędkarski z dużym doświadczeniem. Łowca bardzo dużej ilości rekordowych ryb wielu gatunków. Świetny towarzysz na łodzi i cierpliwy instruktor wędkarskiego rzemiosła. Z zamiłowania ichtiolog. Z firmą związany niemal od samego początku. W duecie z Jackiem zwyciężył w międzynarodowych zawodach wędkarskich Predator Tour 2012 i 2016, plus wspólnie zdobyli kilkukrotnie tytuł  Spinningowych Mistrzów Irlandii. Największy ich sukces to zdobycie brązowego medalu na Spinningowych Mistrzostwach Świata 2013. Tomasz w Polsce odnosił duże sukcesy w wędkarstwie spławikowym. Obecnie tester firmy Dragon. Pisał teksty do Irish Angler.

 Jacek Gorny - Właściciel firmy. Wędkarz sprawnie posługujący się wieloma metodami wędkarskimi. Łowca niezliczonej ilości rekordowych okazów wielu gatunków. Zawodnik wędkarski, mający na koncie wiele zwycięstw, między innymi w międzynarodowych zawodach w połowie ryb drapieżnych Predator Tour 2012 i 2016. W sezonie 2013 i 2015 zdobywca złotego medalu na Międzynarodowych Spinningowych Mistrzostwach Czech. Wraz z Tomkiem Kurmanem zwycięzca nieoficjalnych Spinningowych Mistrzostw Irlandii w sezonach 2013, 2014, 2015, 2017, 2018 i zdobywca brązowego medalu na Spinningowych Mistrzostwach Świata 2013. Jacek jest cierpliwym wędkarzem, ciężko pracującym na sukces swoich Klientów. Jego najważniejszym atutem jest to, że nigdy nie składa "broni" Zawsze walczy o wynik do ostatniej minuty wyprawy! Jacek jest również testerem w  firmie Dragon. Autor tekstów wędkarskich w czasopismach: Wędkarstwo moje hobby, Wędkarski Świat, Wędkarz Polski i Morski Łowca.

Grzegorz Zarębski - Człowiek legenda... Jedyny zawodnik w Polsce, który ma 20 letni staż w Spinningowej Kadrze Narodowej. Zwycięzca niezliczonej ilości zawodów wedkarskich. Posiada międzyinnymi tytuły: Spinningowy Mistrz Świata (Łotwa), dwukrotny Mistrz Europy w łowieniu szczupaków (Szwecja), Wicemistrz Europy w łowieniu szczupaków (Irlandia), Mistrz Polski, Międzynarodowy Mistrz Czeskiej Republiki i wiele innych. Grzegorz jest również doświadczonym przewodnikiem wedkarskim na wodach Niemiec i Norwegii. Nazywany "Ojcem polskiego spinningu". Autor wielu bardzo skutecznych technik wędkarskich na wszelkie możliwe drapieżniki. Łowca niezliczonej ilości rekordowych sandaczy i innych drapieżników. Od 10 lat z powodzeniem łowi piękne ryby w wodach na terenie Niemiec. Super kompan na łodzi i wspaniały nauczyciel. Grzegorz publikuje również w czasopismach wędkarskich.

Anthony Trill - Specjalista od wędkarstwa muchowego. Spędza nad wodą każdą wolną chwilę. W jeziorach Irlandii łowi odkąd skończył 3 lata. Wędkarstwem muchowym zajmuje się od ósmego roku życia!  Przez wielu uważany za najlepszego muszkarza młodego pokolenia. Anthony to również doświadczony i utytułowany zawodnik wędkarski w dyscyplinie muchowej.
Jego regularne zwycięstwa otworzyły drogę do reprezentowania prowincji Connacht na zawodach rangi krajowej. Po dalszych sukcesach sportowych w wieku 21 lat, został nominowany na kapitana drużyny Prowincji w kategorii seniorów,  jako najmłodszy kapitan w historii, obejmujący takie stanowisko. Ponadto jako jeden z pierwszych zawodników muchowych w Irlandii otrzymał propozycje wejścia do zawodowej, komercyjnie sponsorowanej drużyny.
Anthony to wędkarz klasy "ekspert" zarówno w rzecznym jak i jeziorowym flyfishingu. Doskonale posługuje się wszelkimi technikami muchowymi:
 mokra mucha- (traditional lough style), sucha mucha, buzzery, nimfa, oraz FTA.
Anthony cale życie mieszka nad brzegiem Jeziora Corrib i zna je jak własną kieszeń. Oprócz połowu pstrągów na muchę, łowi również szczupaki, łososie oraz feroxy. Jego główna specjalizacja to jednak muszkarstwo, a On sam to żywa encyklopedia flyfishingu.

 

 

Jak widzisz, obsługą naszych Klientów zajmują się zawodowcy, a nie przypadkowi ludzie... Nasz serwis już dawno wyszedł poza przyjęte normy, a to co u innych jest pakietem VIP, u nas jest standardem!

Łowiąc z naszymi przewodnikami możecie  zobaczyć i nauczyć się najskuteczniejszych technik wędkarskich, które są tajemnicą czołówki polskiego spinningu wyczynowego! Pozwoliły one nam wygrywać niejedne zawody, w tym duże imprezy na terenie  Europy. Tylko u nas zobaczycie przynęty, które są produkowane wyłącznie dla małego grona zawodników z  Spinningowej Kadry Narodowej. Te przynęty są ręcznie robione i dopracowane w taki sposób, że dają nam ogromną przewagę nad resztą wędkarzy, nie tylko na zawodach, ale również na co dzień, zostawiając daleko z tyłu wszelkie masowe produkcje... Nie jesteśmy przeciętnymi wędkarzami, każdy z nas podporządkował swoje życie wędkarstwu i traktuje swoją pracę bardzo poważnie, wkładając w nią całe swoje serce!

Wszyscy nasi przewodnicy posiadają specjalistyczne, szybkie łodzie wędkarskie wykonane z aluminium. Wyposażone są one w nowoczesne urządzenia elektroniczne - echosondy LOWRANCE HDS10, HUMMINBIRD 1198c! Dodatkowo do dyspozycji mamy tradycyjne irlandzkie łodzie, które idealnie sprawdzają się w przypadku połowu pstrągów na muchę.

 

 

Jako jedyna firma w Irlandii na każdej wyprawie w cenie wliczone mamy napoje (ciepłe i zimne) oraz gorący posiłek przyrządzany na jednej z wysp w trakcie łowienia.

Naszą firmę odwiedziło wielu znanych wędkarzy nie tylko z Polski, ale również z całego świata http://www.fishingireland.pl/lowili-z-nami.html  jesteśmy z tego bardzo dumni i dołożymy wszelkich starań, aby to grono stale się powiększało. Zostaliśmy docenieni przez Failte Ireland oraz IFI ( Organizacje zajmujące się min. promocją turystyki wędkarskiej na terenie Irlandii) i jako jedyni polscy  przewodnicy na Wyspie jesteśmy regularnie wynajmowani do projektów promocyjnych oraz obsługi wypraw reporterskich z całego świata. Nasza ekipa jest bardzo mobilna, jeśli tylko trzeba pojechać na inne jezioro, bo tam są obecnie najlepsze rezultaty, to w myśl naszej zasady " 100% zadowolenia Klienta" jedziemy tam!
Niedawno ktoś "wytknął" nam, że spędzamy mnóstwo czasu nad wodą i stąd się biorą nasze dobre wyniki...
To jest dobre miejsce aby odpowiedzieć na te "zarzuty"...
 Tak, spędzamy nad wodą mnóstwo czasu!  Można nawet powiedzieć, że "nocujemy nad wodą". Jest to spowodowane naszą pracą... Już dawno przestaliśmy być weekendowymi wędkarzami. Jednak to dzięki temu poznaliśmy więcej łowisk od innych, przeciętnych wędkarzy. Na każdym nowym łowisku wyszukujemy najlepsze miejscówki, które wpisujemy w GPS-y, znajdujemy najskuteczniejsze techniki połowu i poznajemy zwyczaje łowionych ryb. Kochamy wędkarstwo i podchodzimy do niego profesjonalnie. Ilość godzin spędzonych nad wodą jest bardzo ważna, dzięki takiemu podejściu uczymy się łowić ryby w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, co później przekłada się na wyniki naszych Gości.
Skuteczność nie bierze się znikąd i nie przychodzi łatwo. To efekt ciężkiej, mozolnej pracy. Dla nas priorytetem jest pełne zadowolenie naszych Klientów i wybierając naszą firmę możecie być pewni, że my tu, na miejscu robimy wszystko co możliwe, aby Wasz wyjazd udał się w 100%! My się nie domyślamy gdzie powinniśmy pojechać aby dobrze połowic, my to wiemy na pewno, bo sprawdziliśmy to wielokrotnie. Nie jesteśmy z tych, którzy szukają wymówek. Ciężko pracujemy aby nasi Goście wrócili do domu w 100% zadowoleni i z dumą stwierdzamy, że od początku istnienia firmy udaje się nam to doskonale. Dowodem na to są nasi Klienci, którzy odwiedzają nas bardzo licznie (żadna inna firma na terenie Irlandii nie obsługuje takiej ilości klientów z Polski)
Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy wybrać się z nami na ryby- napisz do nas. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Tymczasem zapraszamy do galerii http://www.fishingireland.pl/galeria.html popatrzcie sami, co Was czeka jeśli skorzystacie z usług naszych przewodników.

Wybierając naszą ofertę, wrócisz bogatszy o wiedzę, którą my zdobywaliśmy latami!

Wybierając się na ryby do Irlandii, wystarczy wsiąść w samolot i już po około trzech godzinach będą Państwo w wędkarskim raju. Na miejscu zaczyna się Wasza wyprawa wędkarska. Od tej chwili jesteście Państwo pod naszą opieką. Przewodnicy firmy FishingIreland.pl są do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę. Wszelkie Państwa problemy są teraz naszymi problemami. Możecie na nas liczyć w każdej sytuacji. Dopilnujemy, aby wyprawa wędkarska  była bardzo udana pod każdym względem.

Linie lotnicze

Poniżej wykaz linii lotniczych, którymi mogą dostać się Państwo do
Irlandii na wyprawę wędkarską życia! 

Ryanair www.ryanair.com.pl
Ryanair obsługuje porty lotnicze w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Łodzi. Porty docelowe w Irlandii – Shannon i Dublin.

Aerlingus www.aerlingus.com
Aerlingus obsługuje porty lotnicze w Warszawie i Krakowie. Port docelowy w Irlandii – Dublin.

Lot www.lot.com/web/lot/home
Lot obsługuje port lotniczy w Warszawie. Port docelowy w Irlandii – Dublin.

Opcja lądowo-wodna 

Istnieje również opcja dojazdu  własnym samochodem. Jeśli wybieramy się na wyprawę wędkarską do Irlandii w towarzystwie kolegów, warto rozważyć przejazd samochodem. W przypadku zmiany kierowców czas podróży to około 30 godzin. Jedzie się dość przyjemnie, po minięciu granicy Polski niemal cały czas autostradą. Mijamy Niemcy, Belgię i jesteśmy we Francji, skąd promem płyniemy www.promy.pl prosto do Irlandii. Tutaj jeszcze około 2,5 godziny i jesteście na miejscu, czyli w okolicach Galway.

Wyprawa wędkarska

Odzież
Pogoda w Irlandii potrafi być zmienna, zdarza się, że poranek jest piękny i ciepły, na niebie nie ma ani jednej chmurki, a już po kilku godzinach zaczyna padać deszcz. Na taką ewentualność muszą Państwo być gotowi. Dobra odzież przeciwdeszczowa i chroniąca przed wiatrem to warunek konieczny. Do tego ciepłe i nieprzemakalne obuwie. To są jedyne niezbędne rzeczy, jakie musicie zabrać na wyprawę wędkarską.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA 

  • Dla naszych Gości mamy komfortowy hotel przystosowany do potrzeb wędkarzy. Hotel znajduje się w małej miejscowości gdzie znajdziecie wszystko czego Wam potrzeba.
  • Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę i telewizor. Jest również specjalne pomieszczenie do ewentualnego osuszenia odzieży.
  • Na miejscu zakwaterowania jest restauracja i tradycyjny irlandzki pub, gdzie wieczorami można napić się guinnessa, lub szklaneczkę najlepszej irlandzkiej whisky.

SPRZĘT WĘDKARSKI

Generalnie wszystko, czego potrzebujecie znajduje się na wyposażeniu łodzi. Do dyspozycji Gości są markowe wędziska i kołowrotki. Ogromny wybór przynęt wszelkiego rodzaju, od seryjnych produkcji do ręcznie wykonanych specjalnie pod nasze łowiska. Naturalnie, jeśli macie ochotę zabrać swój ulubiony sprzęt, wędziska czy sprawdzone przynęty, możecie tak zrobić. Od sezonu 2014 nasi Goście będą mogli również brać czynny udział w testowaniu sprzętu firmy Dragon http://www.firmadragon.pl/  w który będą wyposażone nasze łodzie.

ŁODZIE

Przewodnicy FishingIreland.pl posiadają duże i wygodne łodzie wędkarskie  wyposażone w pełne oprzyrządowanie elektroniczne (sonar, GPS, mapy łowiska itd.). Łodzie, których używamy, są najszybszymi w ofercie polskich przewodników na terenie Irlandii. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeziora, które obławiamy, są bardzo duże, a miejsca są od siebie oddalone o kilka kilometrów. Na łodziach znajduje się również niezbędny sprzęt do bezpiecznego obchodzenia się z rybą: wszelkiego rodzaju cążki, kombinerki, szczypce, mata do bezpiecznego położenia ryby, specjalne worki do ważenia, gumowane podbieraki. Naturalnie na łodziach znajduje się sprzęt ratunkowy: automatyczne kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, apteczka, gaśnica. Nasi przewodnicy posiadają również przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Do dyspozycji Gości na łodzi są również ciepłe i zimne napoje.

Szybkie komfortowe i bezpieczne

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY

Przewodnicy FishingIreland.pl wykonują pełną dokumentację fotograficzną i video, która jest bezpłatnie przekazywana tak, aby Klient po powrocie do domu mógł długo wspominać wyprawę wędkarską do Irlandii.

Pamiątka na zawsze

ŁOWISKA

Łowiska, na które mogą Państwo przyjechać,  są wyselekcjonowane i znajdują się na terenie całej Irlandii. Dobierane w zależności od pory roku oraz ryby, którą pragnie złowić nasz Klient. Współpraca z miejscowymi przewodnikami, ludźmi z branży wędkarskiej i wiele przyjaźni zawartych na terenie Irlandii pozwala być nam zawsze w odpowiednim miejscu o właściwej porze. Jeśli zawodzi jedno łowisko, przemieszczamy się na inne, możliwości jest wiele. Przekłada się to na wyniki wędkarskie, dzięki temu ciągle jesteśmy niedoścignionym wzorem dla naśladowców! Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.fishingireland.pl/gdzie-i-co-lowimy.htmlTu łowimy

IRLANDIA

W Irlandii jest również wiele pięknych miejsc które nasi Goście na życzenie mogą odwiedzić. W promieniu 100 km mamy wspaniałe atrakcje turystyczne. Jeśli chcecie powiązać wyprawę wędkarską ze zwiedzaniem okolicy, nasi przewodnicy są do Waszej dyspozycji.