Aktualności

29.06.2013 - 14:06 Autor: Jacek Gorny

Wiosna 2013

Czas na spóźniony raport wiosenny. Prosimy o wybaczenie, ale naprawdę ciężko jest nam znaleźć w tym okresie czas na posiedzenie przed komputerem. W tym roku w całej Europie zima dała się we znaki, również tutaj w Irlandii dopiero w maju przyszły cieplejsze dni. Utrudniało to łowienie, ryby były bardzo chimeryczne, ale ostatecznie dawały się łowić. Mamy niemal początek lipieca i na dzień dzisiejszy przekroczyliśmy w raz z naszymi Klientami liczbę 50 sztuk szczupaków powyżej metra! Jeśli wszystko będzie po naszej myśli, to jest duża szansa na pobicie zeszłorocznego wyniku, czyli 112 szczupaków przekraczających magiczny metr długości w jednym sezonie :-) Poniżej zdjęcia z wiosny, która była ogólnie bardzo dobra Większość z Was chciała łowić szczupaki, więc na nich byliśmy głównie skupieni. Sporadycznie polowaliśmy na wielkie pstrągi potokowe zwane feroxami. Wyniki oceńcie sami, my jesteśmy zadowoleni... 

Zacznijmy od zdjęć z projektu, który robiliśmy wraz z Tomkiem dla  niemieckiego czasopisma - Fish&Fang. Dwa dni zaowocowały złowieniem kilku dużych szczupaków w bardzo niekorzystnych warunkach.

Teraz czas na ryby łowione  przez naszych Gości, kilka złowionych również przez nas, na prywatnych wyprawach.

Na koniec troszkę pstrągów, jak wspomniałem wcześniej nie poświęciliśmy im tej wiosny zbyt dużo czasu. Temat jest rozpracowany w 100%, ale większość z Was woli jednak łowić szczupaki. Pierwsze dwie fotki z reportażu, który robiliśmy dla Inland Fisheries Ireland.

Do góry