Aktualności

13.11.2016 - 12:26 Autor: Jacek Gorny

Wiley X Arrow - okulary polaryzacyjne

W sezonie 2016 miałem okazję używać  okularów polaryzacyjnych firmy Wiley X 

W mojej pracy przebywam nad wodą niemal codziennie więc muszę zadbać o oczy.  Odbicie słońca od wody jest bardzo niebezpieczne. Zabezpieczając się przed tym zdecydowałem się na produkty firmy Wiley X. Dziś po całym sezonie użytkowania mogę napisać, że wybór był właściwy!

Przez ten okres korzystałem z dwóch par. Pierwsze opisałem tutaj: 

http://www.fishingireland.pl/aktualnosci/widok-newsa/article/okulary-wiley-x.html

Drugi model - Arrow zakupiłem na dni pochmurne i zacienione rzeki. Kilka miesięcy intensywnych testów pozwoliły mi się upewnić, że wybór był właściwy. Arrow świetnie spisały się nad czystymi rzekami w których łowiłem pstrągi. Obserwacja przynęty w sfalowanej wodzie była łatwa. Często udawało mi się zaobserwować rybę nim ją złowiłem, co było bardzo widowiskowe. Również podczas łowienia szczupaków, okulary pozwalały zaobserwować więcej szczegółów z pod wody niż inne, dotychczas używane. Przez niemal rok Arrow towarzyszyły mi na wielu wyprawach i mimo, że nie specjalnie o nie dbałem ( często przewożone bez pokrowca) dalej są w stanie idealnym! Soczewki są takie jak w momencie zakupu. Nie ma żadnych rys, uszkodzeń itp. Dziś wiem, że okulary Wiley X będą służyły mi przez wiele sezonów, a nie jak inne, które musiałem wymieniać co rok... Nie martwię się, że coś się z nimi stanie... Dzięki 8 warstwowym, poliwęglanowym soczewką, między którymi umieszczony jest wysokiej klasy filtr polaryzacyjny i super mocnym oprawką mam pewność, że nawet jeśli spadną na beton, lub stanie się inne nieszczęście, okulary będą całe i dalej gotowe do użytkowania. 

Reasumując: Okulary firmy Wiley X są właściwie jedynymi na polskim rynku, które są zrobione specjalnie dla wędkarzy. Producent skonstruował swój wyrób w taki sposób, aby najbardziej wymagający użytkownicy byli bardzo zadowoleni. Mamy polaroidy, które zabezpieczą nasz wzrok. Ochronią oczy przed przypadkowo wystrzeloną z zaczepu przynętą. Pozwolą dostrzec więcej szczegółów pod wodą, co przełoży się na nasz wynik wędkarski. Jest jeszcze coś... Wiley X to okulary, które wyglądają naprawdę świetnie! Jeśli jeszcze ich nie masz, to dobrze się zastanów... Kupić kolejny model, który jest tylko "adoptowany" do potrzeb wędkarstwa, czy postawić na firmę, która stworzyła okulary specjalnie dla wędkarzy... Ja już wybrałem!

Jacek Gorny

 

 

Do góry