Aktualności

10.03.2013 - 09:26 Autor: Jacek Gorny

Lutowe pstrągi- Rozpoczecie sezonu

No i zaczęło się! W lutym rozpoczyna się sezon pstrągowy na jeziorach w Irlandii. Piętnastego lutego wiele łodzi ruszyło w pogoń za wielkim pstrągiem. Ja niestety zacząłem sezon dzień później, ale wszedłem w niego z dużym przytupem. Już po godzinie łowienia miałem pięknego pstrąga o długości 78cm. Ryba w pięknych barwach i super kondycji!

Później kilka godzin pływania i znów piękne branie, niestety tym razem ryba wygrywa... Po południu przenoszę się na oddalone o kilka kilometrów łowisko. Fale są niewielkie więc po 30 min wędki już zarzucone. Przepływam przez uskok, ale bez brania. nawracam i w drugiej próbie na jednej z wędek widzę branie, niezbyt mocne, ale stanowcze. Zacinam i w tym momencie, jakieś 30m za łodzią widzę dużego pstrąga wyskakującego około metra w powietrze! To dość niezwykłe o tej porze roku, latem zdarza się to często, ale w lutym... Oceniłem rybę na 80-85cm, dość szybko podciągam ją do łodzi i tu zaczyna się prawdziwa walka. Pstrąg przez kilka minut trzyma się głęboko i mimo bardzo mocnego zestawu, pozostaje mi tylko czekać aż się zmęczy. Po jakimś czasie ryba zaczyna pokazywać na powierzchni i widzę, że jest znacznie większa. Jeszcze kilka odjazdów i mam ją w podbieraku! Wygląda na około 90cm, przykładam rybę do miarki i jest!!! Nowy rekord - 93cm!!! Ważę rybę - 9,5kg!

Tak wyglądał mój pierwszy dzień sezonu:-) Reszta lutego była równie dobra. Złowiliśmy kilka pstrągów przekraczających 80cm! Kilka 70cm+. Woda jest jeszcze ciągle za zimna i właściwe wyniki dopiero przed nami, ale myślę, że i tak nie było źle. Mamy marzec, ryby rozkręcają się coraz bardziej i jeszcze wiele się wydarzy. Poniżej reszta fotek lutowych. Marcowe zobaczycie pod koniec miesiąca...

Jacek Gorny

Do góry