Aktualności

23.07.2012 - 11:25 Autor: Jacek Gorny

3 dni z Uwe Pinnau

 Tym razem naszym Gościem przez trzy dni był Uwe Pinnau - Prezydent Niemieckiej Federacji łowców szczupaków. Uwe na zaproszenie Failte Ireland (organizacja zajmująca się promocją Irlandii) odwiedził jezioro Corrib w celu zrobienia reportażu o łowieniu szczupaków i pstrągów. My dostaliśmy rolę "gospodarzy" łowiska. Nie ukrywam, że to duża odpowiedzialność, jeśli coś pójdzie nie tak, delikatnie mówiąc- mamy przechlapane;-) Na szczęście wszystko poszło dobrze.

Pierwszego dnia łowiliśmy szczupaki - szło nam dość słabo, ryby ze znanych tylko sobie powodów nie chciały z nami współpracować, ale ostatecznie udało nam się wyjąć jedną piękną sztukę o długości 108cm. Kolejnego dnia, mimo ciężkich warunków pogodowych, ryby zaczęły normalnie żerować. Złowiliśmy  kilkanaście szczupaków, w tym trzy ryby powyżej metra (107,105, 100,5 cm) Do tego 98cm, 98cm, 96cm, 91cm, Kilka mniejszych nie zasłużyło na zrobienie zdjęcia;-). Jedna ryba około 105cm wypięła się przy samej łodzi i spartoliliśmy kilka brań. Generalnie - działo się!.

Pierwszy dzień- wypływamy
108cm
98cm
Tomek w akcji...


...i w końcu w podbieraku -107cm

pa,pa...
Grubaśna 96-stka
Uwe-91cm
Uwe-98cm


100,5cm


Tomek-105cm
Tomek, mama Uwego i 105cm

 Trzeciego, ostatniego dnia dołącza do nas Kevin (inspektor Inland Fisheries Ireland) celem były pstrągi. Lipiec to nie jest najlepszy okres na uganianie się za tym drapieżnikiem, ale znajomość zwyczajów ryby i miejsc letniego przebywania, pozwoliła nam złowić dwie sztuki. Jako pierwszy Uwe pozował do zdjęcia z rybą 79cm, a następnie, po 15min Tomek, z pstrągiem o długości 70cm. Dołowiliśmy jeszcze jednego przyzwoitego szczupaka, ale nie o niego chodziło nam tego dnia. 

Zaczynamy...
Trzeba troszkę popływać...
Pierwsze branie...
... i na łodzi 79cm


Tomek z siedemdziesiątką

Mniam,mniam...
Kevin i Uwe
Pamiątkowa fotka

 Jak widzicie, Irlandia to kraj do którego na ryby (i nie tylko) można wybrać się o każdej porze roku. Tu nie ma wielkich upałów, częściej w okresie letnim panuje pogoda typowa dla wiosny, czy wczesnej jesieni. Ryb biorą równie dobrze i można nałowić się ich do syta. Zapraszamy do Irlandii.

Jacek Gorny

Do góry